ΣΑΡΩΣΕ τα μετάλλια η ιστιοπλοϊκή ομάδα Laser του Ομίλου μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ολυμπιακών μονοθέσιων κατηγοριών!!!Τέσσερις αθλητές μας συμμετείχαν και όλοι διακρίθηκαν!

Πιο αναλυτικά ο αθλητής του Ομίλου μας Χάρης ΜΑΥΡΟΓΙΩΡΓΗΣ κατέλαβε την Δεύτερη Θέση- Αργυρό Μετάλλιο σε 43 αθλητές που αγωνίζονταν στη κατηγορία των ανδρών μπαίνοντας στη Εθνική Ομάδα και στο Προολυμπιακό σχεδιασμό της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας!
Στην κατηγορία των Νέων Ανδρών κατέλαβε το Χρυσό μετάλλιο!
Ο αθλητής μας Γιώργος ΜΑΣΤΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ κατέλαβε το Χρυσό Μετάλλιο σε 43 συμμετοχές στη κατηγορία των Εφήβων και το Αργυρό μετάλλιο στη κατηγορία των Νέων Ανδρών! Οι αθλήτριες Χλόη ΜΑΚΚΑΡ και Αγγελική ΡΕΚΚΑ κατέλαβαν το αργυρό μετάλλιο και το χάλκινο μετάλλιο αντίστοιχα στη κατηγορία των Νεανίδων σε 21 συμμετοχές!!

Οι αγώνες διεξήχθησαν παράλληλα με το διεθνή ιστιοπλοϊκό αγώνα "Athens Eurolymp week" όπου ο αθλητής μας Χάρης ΜΑΥΡΟΓΙΩΡΓΗΣ κατέλαβε το αργυρό μετάλλιο! Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας και στη προπονήτρια τους την Ολυμπιονίκη μας Βιργινία ΚΡΑΒΑΡΙΩΤΗ!